Brikolandiowa kadra:

  

Marta Conrad

 

- magister psychologii stosowanej z uprawnieniami pedagogicznymi, terapeuta ręki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od przeszło 10 lat praktyk metod twórczej edukacji dzieci w wieku 0-10 lat. Swoją wiedzę z zakresu psychopedagogiki twórczości zdobyła w czasie pracy w jednym z największych ośrodków, zajmujących się pozaszkolnymi formami edukacji w Krakowie. Posiada duże doświadczenie w organizacji oraz prowadzeniu zajęć warsztatowych i imprez plenerowych, mających na celu rozwój kompetencji kreatywnej dzieci. Uczestniczka Festiwalu Kreatywności w charakterze trenera, odbyła staż w Ośrodku Profilaktyki Edukacyjnej. Autorka większości scenariuszy zajęć w Brikolandii.

 

W Krakowie i na terenie Tychów działała również w Fundacji „Dr Clowna”, gdzie zajmowała się terapią śmiechem oraz szkoleniami dla wolontariuszy z zakresu pracy z dziećmi w sytuacji szpitalnej, zabaw ze zmysłami.

 

Ukończyła liczne kursy związane z pracą z najmłodszymi, m.in.

 

 • kurs I stopnia Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
 • szkolenia dotyczące analizy rysunku dziecka,
 • certyfikowane szkolenie z Metody Integracji Sensorycznej (SI)
 • certyfikowane szkolenie z terapii ręki I i II stopnia
 • kurs animacji żłobkowej
 • kurs animacji przedszkolnej
 • szkolenia dotyczące pracy z dzieckiem nadpobudliwym,
 • szkolenia dotyczące bajkoterapii,
 • szkolenia dotyczące metod relaksacyjnych,
 • szkolenia dotyczące szeroko pojętej profilaktyki
 • kurs wychowawców kolonijnych
 • liczne szkolenia i warsztaty trenerskie
 • szkolenie dotyczące zastosowań platformy e-learningowej w edukacji.

 

W ramach studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim doskonaliła swój warsztat na module specjalizacyjnym „Psycholog wobec problemów rodziny”. Ukończyła także moduł z psychologii sportu oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce, pracując jako psycholog w przedszkolu oraz w ośrodku badań psychotechnicznych.

 

Prywatnie szczęśliwa mama Joasi i Julka, miłośniczka podróży, zwłaszcza tych nadmorskich. Pełna życia, zawsze uśmiechnięta, z ogromną ilością energii. Obecnie pragnie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie Dzieciom i ich Rodzicom, pokazując jak wiele radości może przynieść nauka poprzez zabawę.

 

 

 

Natalia Kopica

 

- absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej  oraz studentka psychologii klinicznej z ponad 7-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nauczyciel wychowawca w Przedszkolu Frajda.

Członkini Koła Kreatywnego Nauczyciela. Ukończyła kurs Animatora zabaw dla dzieci, który miała okazję wykorzystać organizując liczne przyjęcia i warsztaty dla najmłodszych.

 Działając w Fundacji Rozwoju Wolontariatu - PROJEKTOR przeprowadziła szereg zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.

 

Przez ponad rok pracy w Centrum Diagnostyki i Terapii miała okazję prowadzić terapię Metodą Tomatisa (stymulacja audio-psycho-lingwistyczna z użyciem muzyki klasycznej, wspomagająca metoda terapii dzieci i młodzieży z problemami szkolnymi, dysleksją, zaburzeniami komunikacji językowej i autyzmem) oraz współtowarzyszącej jej zajęcia pedagogiczno - plastyczne.

 

Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, francuskiej i hiszpańskiej kinematografii oraz pasjonatka wszelkich prac manualnych od szycia do składania własnej biżuterii czy mebli. ;)

Nieuleczalna kawoholiczka z wielkim apetytem na życie i nowe doświadczenia! :)

 

 

Wiktoria Machulec

 

 

- studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Śląskim. Certyfikowany animator zabaw dziecięcych.

 

Już jako przedszkolak twierdziła, że zostanie nauczycielem i takie też marzenie spełnia. Pani Wiktoria uwielbia pracę z dziećmi, ponieważ przynosi jej dużo pozytywnych wibracji oraz powoduje, że chce się rozwijać i poznawać coraz to nowsze metody i techniki pracy.

 

Prywatnie pani Wiktoria jest miłośniczką sportów zespołowych (w szczególności siatkówki!) oraz muzyki. Od najmłodszych lat gra na pianinie, dzwonkach oraz flecie.

 

 

 

Agata Żulewska

 

- otacza się dziećmi odkąd sięga pamięcią. W 2002  roku w charakterze wolontariuszki w Domu Dziecka opiekowała się dziećmi od 2 do
5 roku życia. Tam zaczęła mocno wierzyć w to, że będzie miała wpływ na życie dzieci i ich rodzin. Zapragnęła rewolucji. W 2007 roku rozpoczęła studia w Warszawie (Resocjalizacja). Po odbyciu praktyk w Domach Dziecka i Areszcie Śledczym uznała, że to nie tędy droga - o dziecko i rodzica trzeba zadbać od poczęcia. W 2008 roku pracowała jako niania dla niegdyś 8 miesięcznej
Nadii. Tam weryfikowała wiedzę zdobytą na studiach i uczyła się z rodzicami "języka miłości". W 2012 roku broniła pracę magisterską "Wychowanie bez klapsa" i zaczęła odkrywać szereg możliwości pracy z dziećmi w porozumieniu NVC, bliskości, bez kar i nagród. W 2012 ukończyła kurs asystenta rodziny i kuratora społecznego. Była również wychowawcą kolonijnym. W 2014 roku zrobiła kurs Doradcy Noszenia Dzieci w chuście oraz rozpoczęła pracę w Szkole Demokratycznej na Śląsku. Tam też w 2015 roku zorganizowała Tydzień Bliskości. W 2016 roku koordynowała półkolonie w Warszawie "Mały Geniusz". Od maja 2017 jest również instruktorem masażu Shantala, dedykowanego dla niemowląt jak i dzieci.


W tym roku Pani Agacie mija 15 lat pracy z dziećmi. Lubi indywidualne jednostki, wolne elektrony oraz te na pozór "niegrzeczne dzieci". Poza pracą z dziećmi interesuje się zdrowym odżywianiem, uwielbia grać w ping - ponga i chodzić po górach. W wolnej chwili pisze teksty do „Dzieci są Ważne” oraz prowadzi bloga: www.jacien.pl

 

 

 

 

 

Patrycja Sakwa

 

 

- studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i opieki nad dzieckiem do lat trzech. Zawsze uśmiechnięta, pełna życia i nowych pomysłów.

 

Już jako młoda dziewczyna wiedziała, że najbardziej satysfakcjonująca będzie dla niej praca z dziećmi. Ukończyła kurs animatora zabaw dla dzieci. Przez 3 lata pracowała jako wolontariuszka z dziećmi niepełnosprawnymi w Specjalnym Ośrodku Szkolno-wychowawczym w Oświęcimiu. Od zawsze lubi pomagać innym, ponieważ daje jej to dużą radość i satysfakcję. Aktualnie pracuje w przedszkolu Frajda z grupą 4-latków.

 

Już od najmłodszych lat recytowała, śpiewała, a także uczestniczyła w licznych spektaklach teatralnych. Wytrwale dąży do spełniania swoich marzeń. Uwielbia podróże, muzykę i gotowanie.

 

 

 

 Klaudia Kret

 

 

- studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na wydziale Finansów i Ubezpieczeń. Absolwentka kursu animatora zabaw dziecięcych z wieloletnim doświadczeniem w opiece nad dziećmi jako niania.

 

Uwielbia spędzać czas z dziećmi, zarówno w domu z młodszym rodzeństwem, jak i w pracy – dostarcza jej to mnóstwo pozytywnej energii i radości. W wolnym czasie relaksuje się jazdą na rowerze oraz dobrym kinem.

 

 

Monika Moćko

 

 

 

- studentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.  W najbliższym czasie rozpoczyna kurs animatora zabaw dziecięcych.

 

Miłośniczka podróżowania do ciepłych krajów, długich spacerów i zdrowego trybu życia. Uważa, że najszczersze emocje ukryte są w małych ludziach, jakimi są dzieci. Doświadczenie w pracy z najmłodszymi zdobywa każdego dnia jako ciocia Amelki, Zosi, Olka, Mikołaja, Kamila i Damiana.

 

Interesuje się psychologią, jest zwolenniczką optymizmu i dystansu do siebie.

 

        

 

 

Julia Machalska

 

 

- uczennica technikum hotelarskiego w Katowicach. Certyfikowany Animator Zabaw Dziecięcych.

 

Pełna optymizmu, uwielbia pracę z najmłodszymi oraz szybko się uczy. Prywatnie była wolontariuszką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach i w Fundacji S.O.S. dla Zwierząt. Miłośniczka kotów i dobrych filmów. Uwielbia koncerty oraz festiwale, wegetarianka od 3 lat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do twórczej współpracy!

 

Poszukujemy osób, które marzą o spełnieniu dziecięcych marzeń.

W jaki sposób dotrzeć do krainy dziecięcych snów? Przede wszystkim poprzez twórczą, pobudzającą i wspierającą rozwój zabawę. Masz pomysł na ciekawe zajęcia? Przyjdź, napisz lub zadzwoń. Na pewno Twój głos nie pozostanie bez echa.

 

 

Poleć naszą stronę znajomym

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter


Copyright © 2012-2015 Centrum Kreatywnej Edukacji Dziecięcej - Brikolandia - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i opieka - Pagemaker Team - strony www