Marta-Conrad

Brikolandiowa kadra:

  

Marta Conrad

 

- magister psychologii stosowanej z uprawnieniami pedagogicznymi, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od przeszło 8 lat praktyk metod twórczej edukacji dzieci w wieku 0-10 lat. Swoją wiedzę z zakresu psychopedagogiki twórczości zdobyła w czasie pracy w jednym z największych ośrodków, zajmujących się pozaszkolnymi formami edukacji w Krakowie. Posiada duże doświadczenie w organizacji oraz prowadzeniu zajęć warsztatowych i imprez plenerowych, mających na celu rozwój kompetencji kreatywnej dzieci. Uczestniczka Festiwalu Kreatywności w charakterze trenera, odbyła staż w Ośrodku Profilaktyki Edukacyjnej. Autorka większości scenariuszy zajęć w Brikolandii.

 

W Krakowie i na terenie Tychów działała również w Fundacji „Dr Clowna”, gdzie zajmowała się terapią śmiechem oraz szkoleniami dla wolontariuszy z zakresu pracy z dziećmi w sytuacji szpitalnej, zabaw ze zmysłami.

 

Ukończyła liczne kursy związane z pracą z najmłodszymi, m.in.

 

 • kurs I stopnia Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
 • szkolenia dotyczące analizy rysunku dziecka,
 • szkolenia dotyczące pracy z dzieckiem nadpobudliwym,
 • szkolenia dotyczące bajkoterapii,
 • szkolenia dotyczące metod relaksacyjnych,
 • szkolenia dotyczące szeroko pojętej profilaktyki
 • kurs wychowawców kolonijnych
 • liczne szkolenia i warsztaty trenerskie
 • szkolenie dotyczące zastosowań platformy e-learningowej w edukacji.

 

W ramach studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim doskonaliła swój warsztat na module specjalizacyjnym „Psycholog wobec problemów rodziny”. Ukończyła także moduł z psychologii sportu oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce, pracując jako psycholog w przedszkolu oraz w ośrodku badań psychotechnicznych.

 

Prywatnie szczęśliwa mama 3-letniej Joasi i małego Julka, miłośniczka podróży, zwłaszcza tych nadmorskich. Pełna życia, zawsze uśmiechnięta, z ogromną ilością energii. Obecnie pragnie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie Dzieciom i ich Rodzicom, pokazując jak wiele radości może przynieść nauka poprzez zabawę.

 

 

 alt

 

Maja Starczewska

 

- nauczyciel w szkole podstawowej, absolwentka filologii polskiej specjalizacji nauczycielskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Ukończyła z wyróżnieniem kurs animatora zabaw dla dziecikurs psychologii i pedagogiki oraz odbyła praktyki w szkole podstawowej i gimnazjum. Jest założycielką „Fabryki Kreatywności” działającej przy Brikolandii. W jej ramach organizuje twórcze warsztaty dla dzieci oraz rodziców.

 

Pani Maja już od najmłodszych lat uwielbiała recytować, grać w teatrzykach szkolnych, malować i rysować. Dziś swoją pozytywną energią, przyjaznym nastawieniem do ludzi i świata, a przede wszystkim miłością do sztuki pragnie dzielić się z dziećmi. Przebywanie w towarzystwie najmłodszych inspiruje ją do twórczych działań.

 

Prywatnie jest miłośniczką dobrej literatury i kina oraz pasjonatką teatru, z którym chciałaby wiązać swoją przyszłość.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kinga Markowska

 

- przyszła Pani Doktor ;), studentka V roku medycyny na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach, absolwentka Chemii ogólnej i Chemii leków na Uniwersytecie Śląskim. Działała w Fundacji "Dr Clown", była pełnomocnikiem oddziału Tychy, gdzie prowadziła terapię śmiechem i zabawą. Wolontariuszka w świetlicach środowiskowych w Tychach i Katowicach. Koordynatorka studenckiego wolontariatu DA GNIAZDO.

 

Ukończyła liczne kursy pomagające w pracy z najmłodszymi:

- kurs "Pedagogika zabawy"

 - kurs "Bajkoterapia"

- "Kurs języka miganego o profilu społecznym" poziom I.

- "Kurs wychowawcy" , "Kierownika kolonijnego" , "Kierownika wycieczek szkolnych" (w wakacje Pani Kinga chętnie zdobywa nowe doświadczenia podczas wyjazdów z dziećmi).

 

Pani Kinga uwielbia podróże (szczególnie do gorących zakątków świata), kuchnię śródziemnomorską oraz kawę o wschodzie słońca. Jeździ na snowboardzie, gra na gitarze, śpiewa w chórze, słucha muzyki filmowej oraz zachwyca się sztuką teatralną. W pracy z dziećmi najbardziej ceni ich nieograniczoną wyobraźnię.

 

 

 

 

Natalia Kopica

 

- absolwentka pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej  oraz studentka psychologii klinicznej z ponad 5-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą.

Członkini Koła Kreatywnego Nauczyciela. Ukończyła kurs Animatora zabaw dla dzieci, który miała okazję wykorzystać organizując liczne przyjęcia i warsztaty dla najmłodszych.

 Działając w Fundacji Rozwoju Wolontariatu - PROJEKTOR przeprowadziła szereg zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci i młodzieży z terenów wiejskich.

 

Przez ponad rok pracy w Centrum Diagnostyki i Terapii miała okazję prowadzić terapię Metodą Tomatisa (stymulacja audio-psycho-lingwistyczna z użyciem muzyki klasycznej, wspomagająca metoda terapii dzieci i młodzieży z problemami szkolnymi, dysleksją, zaburzeniami komunikacji językowej i autyzmem) oraz współtowarzyszącej jej zajęcia pedagogiczno - plastyczne.

 

Prywatnie miłośniczka dobrej literatury, francuskiej i hiszpańskiej kinematografii oraz pasjonatka wszelkich prac manualnych od szycia do składania własnej biżuterii czy mebli. ;)

Nieuleczalna kawoholiczka z wielkim apetytem na życie i nowe doświadczenia! :)

 

 

Małgorzata Podsiadły

„Uśmiech dziecka - pozwala zapomnieć o wszelkich troskach..."

 

- animatorka zabaw dla dzieci, która z pewnością rozweseli każdą młodą buzię. Zaraża pozytywną energią i łagodnym usposobieniem. Działa aktywnie w dziedzinie florystyki, maluje, wycina, klei, rysuje, szydełkuje i szyje. Posiada doświadczenie w prowadzeniu zajęć plastycznych oraz twórczych dla dzieci oraz imprez okolicznościowych, również tych w plenerze.

 

Na co dzień dba o aranżacje artystyczne w pracowni kreatywnej Ottimo Studio. Nadrzędnym celem Pani Gosi jest pomaganie dzieciom w odkrywaniu pasji oraz pobudzanie kreatywnego myślenia.

 

Prywatnie mama 2-letniego Arturka - małego Tygryska.

 

 

 

 

 

 

 

Magdalena Plasun

 

- magister psychologii (specjalności: psychologia zdrowia i jakości życia oraz psychologia pracy i organizacji), absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Z Brikolandią współpracuje od samego początku jej powstania, prowadząc warsztaty dla dzieci i ich rodziców z zakresu szeroko rozumianej twórczości. Uwielbia pracę z dziećmi, gdyż jest ona dla niej niewyczerpanym źródłem inspiracji i dostarcza ogromne ilości pozytywnej energii.Jej pasjami są: sport (w szczególności kolarstwo i wycieczki górskie), sztuka i literatura, co często odzwierciedla w swoich warsztatowych scenariuszach. ;) Jej zainteresowania zawodowe to psychologia zdrowia, neuropsychologia oraz psychologia organizacji.

 

 

 

 

 

alt

Justyna Orman

 

 - na co dzień studentka Politechniki Śląskiej. Absolwentka kursu animatora zabaw dziecięcych (tytuł uzyskany z wyróżnieniem!).

Po ukończeniu kursu wychowawcy zafascynowała się psychologią rozwoju dziecka, co pozwoliło jej rozpocząć pracę z dziećmi w różnym wieku. Brikolandia otworzyła nową drogę, w której odnalazła swoją pasję, stale pogłębianą przez lektury biblioteki naszego Ośrodka. 

 

Prywatnie szczęśliwa Mama małej Laury. :) Stara się wykorzystywać wolne chwile na spotkania z przyjaciółmi i krótkie wyjazdy za miasto. Lubi podróżować, obecnie odkrywa w sobie umiejętności kulinarne prosto z włoskiej kuchni. Kto wie, być może swoją nową pasją Pani Justynka zarazi również nasze Tygryski.

Kinga-Banasik-1

 

 

 

Współpracują z nami również:

 

 

Kinga Banasik

 

- znana także jako Pani Sowa, absolwentka logopedii na Uniwersytecie Śl psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. W ramach studiów ukończyła moduł specjalizacyjny: „Psycholog wobec problemów rodziny” oraz kurs pedagogiczny, który umożliwia jej pracę z dziećmi w placówkach oświatowych. 

Ukończyła staż oraz szkolenie w jednym z największych ośrodków zajmujących się twórczym rozwojem dzieci w Małopolsce. W ramach doskonalenia swojego warsztatu była uczestniczką licznych kursów, między innymi:

 

 • Racjonalnej Terapii Zachowania I ,
 • Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne - I stopień,
 • Umuzykalnienia dzieci metodą Carla Orffa,
 • kursu "Teatr w przedszkolu i szkole",
 • kursu "Bajki, legendy, wiersze w codziennej pracy nauczyciela przedszkola",
 • szkolenia "Ćwiczymy dłonie i paluszki - zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój motoryki małej u dzieci"

 

W ramach praktyk pracowała z młodzieżą w gimnazjum.

W życiu prywatnym szczęśliwa ciocia 5 - letniej Poli, wegetarianka, uwielbiająca gotować potrawy prosto z Italii. Podróżniczka ciekawa świata, odpoczywa w biegu. Najbardziej ceni czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi. Stara się nie zapominać o marzeniach i z sukcesem je realizować.

 

 

 

 alt

Marta Biela

 

 

- absolwentka ochrony środowiska oraz psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Aktywny członek zespołu Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie. W swej pracy nie tylko może wykorzystywać doświadczenie z obu kierunków studiów, ale również, poprzez zabawę i naukę z najmłodszymi gośćmi Ogrodu, zyskuje sposobność, aby dalej zgłębiać tajniki pracy z dziećmi.

 

W wolnych chwilach poświęca się swojej pasji – koniom oraz innym aktywnościom, które można podejmować głównie poza domem i  na świeżym powietrzu. Osoba uśmiechnięta, zdecydowanie dążąca do celu i nie lubiąca nudy.

        

 

 

Barbara Jusiak

 

- absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach (tytuł licencjata) oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (tytuł magistra) na Wydziale Ekonomii.

 

Organizatorka różnorakich imprez i festynów dla dzieci na terenie Żwakowa, w czasie których najmłodsi mieszkańcy okolicy mogli rozwijać swój twórczy potencjał oraz umiejętności sportowe. Przez cztery lata przewodniczyła Radzie Zarządu Osiedla Żwaków. W ostatnim czasie doskonaliła się w pracy koordynatora, menadżera i pełnomocnika dyrektora w firmie Górniczy Serwis Techniczny, co pozwoliło jej nabyć doświadczenie w zarządzaniu grupą. Ukończyła kurs Szybkiego Czytania i Doskonalenia Pamięci w Niepublicznym Centrum Kształcenia Global Koncept Group.

 

Prywatnie jest mamą 3-letniej Zosi i malutkiego Mikolaja. Rozwija swoją wyobraźnię poprzez spacery, wycieczki rowerowe oraz zamorskie wyprawy. Jeden z jej ulubionych cytatów brzmi: „Pustynię upiększa to, że gdzieś w sobie kryje studnię.” (źr. Antoine de Saint-Exupéry, „Mały Książę”).

 

 

 

 

 

 

Zapraszamy do twórczej współpracy!

 

Poszukujemy osób, które marzą o spełnieniu dziecięcych marzeń.

W jaki sposób dotrzeć do krainy dziecięcych snów? Przede wszystkim poprzez twórczą, pobudzającą i wspierającą rozwój zabawę. Masz pomysł na ciekawe zajęcia? Przyjdź, napisz lub zadzwoń. Na pewno Twój głos nie pozostanie bez echa.

 

 

Poleć naszą stronę znajomym

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter


Copyright © 2012-2015 Centrum Kreatywnej Edukacji Dziecięcej - Brikolandia - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i opieka - Pagemaker Team - strony www