Dla najmłodszych Tygrysków (0-2-latki)

 

Dzieci przychodzą na świat bardzo utalentowane. To w ciągu pierwszych pięciu lat życia Dziecka rozwija się 50% jego zdolności do uczenia się, tworzy się najwięcej połączeń pomiędzy komórkami. Są one podstawą późniejszych zdolności i umiejętności. W celu wytworzenia tychże połączeń należy dostarczać dzieciom wszechstronnej stymulacji, pobudzać ich zmysły, zapewnić bogate w bodźce środowisko.

W pierwszych latach życia najmłodsi zdobywają wiedzę i doświadczenia poprzez mądre zabawy, a ich przewodnikami po świecie są Rodzice i Opiekunowie. W co bawić się z Dziećmi, aby jak najlepiej rozwijać ich twórczy potencjał? Odpowiedzią na te pytania mogą być Brykanki – zajęcia adresowane do Dzieci w wieku 0 - 2 lat oraz ich Rodziców, Dziadków lub Opiekunów.  W czasie naszych cotygodniowych warsztatów dbamy o to, aby jak najlepiej stymulować rozwój naszych małych Tygrysków. Przekazujemy Rodzicom i Opiekunom praktyczną wiedzę na temat mądrych zabaw, które uczą i pomagają w zdobywaniu wiedzy o świecie. Dbamy także o budowanie i pogłębianie kontaktu pomiędzy Dorosłym i Dzieckiem, uczymy nawiązywania relacji z rówieśnikami.

 

Aktualnie w ofercie:

Twórcze warsztaty kreatywne dla dzieci w wieku ok. 1,5-2-lata.

Nasze zajęcia odbywają się w małych grupach, każde spotkanie ma swój temat przewodni. Warsztaty trwają 60 minut. W czasie naszych Brykanek Rodzice lub Opiekunowie wraz z Dziećmi biorą udział we wspólnych zabawach pod okiem osoby prowadzącej, która służy pomocą i radą. Na zajęciach korzystamy z wielu materiałów oraz metod, służących rozwojowi potencjału najmłodszych, stymulacji zmysłów, pogłębiania wrażliwość oraz ulepszania sposobów komunikacji Dzieci z otoczeniem. Zapoznajemy się m.in. z elementami Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne oraz Systemu Umuzykalniania Orffa. Po zakończonych ćwiczeniach istnieje czas na chwilę rozmowy z innymi Rodzicami i Opiekunami, uczestniczącymi w spotkaniu oraz z prowadzącym zajęcia. W tym czasie można podzielić się swoimi doświadczeniami, pomysłami oraz wątpliwościami.

 

Co nasze zajęcia dają Twojemu Dziecku?

  • pomagamy w kształtowaniu świadomości własnego ciała;
  • rozwijamy poczucie partnerstwa między Dzieckiem i Opiekunem;
  • pomagamy kształtować poczucie bezpieczeństwa w nowym miejscu, rozładowywać napięcia, wyciszać się;
  • usprawniamy koordynację psychoruchową;
  • nawiązujemy pierwsze kontakty z rówieśnikami, uczymy rozumieć emocje własne oraz innych ludzi;
  • pomagamy w rozwoju koncentracji;
  • uczymy korzystania z materiałów plastycznych;
  • pogłębimy wiedzę o otoczeniu;
  • usamodzielniamy

 

 

Zajęcia w nowym roku szkolnym:

  termin pierwszego spotkania zostanie ustalony z zapisanymi osobami po 10 września, gdyż do tego dnia zbierane są zapisy na nowy rok.

 

                                        

 

Zanim wybiorą się Państwo do nas na  pierwsze zajęcia, prosimy o wiadomość.

 

Na zajęciach obowiązuje obuwie zmienne, luźny, wygodny strój oraz ubranko zapasowe.

W przypadku, gdy termin zajęć nie jest dla Państwa dogodny (lub w sytuacji większej ilości chętnych) istnieje możliwość utworzenia nowej grupy w innym terminie.

 

 

Poleć naszą stronę znajomym

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter


Copyright © 2012-2020 Centrum Kreatywnej Edukacji Dziecięcej - Brikolandia - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i opieka - VEREB - strony www, grafika komputerowa