Brikolandiowa kadra:

  

Marta Conrad

 

- magister psychologii stosowanej z uprawnieniami pedagogicznymi, terapeuta ręki, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od przeszło 12 lat praktyk metod twórczej edukacji dzieci w wieku 0-10 lat. Swoją wiedzę z zakresu psychopedagogiki twórczości zdobyła w czasie pracy w jednym z największych ośrodków, zajmujących się pozaszkolnymi formami edukacji w Krakowie. Posiada duże doświadczenie w organizacji oraz prowadzeniu zajęć warsztatowych i imprez plenerowych, mających na celu rozwój kompetencji kreatywnej dzieci. Uczestniczka Festiwalu Kreatywności w charakterze trenera, odbyła staż w Ośrodku Profilaktyki Edukacyjnej. Autorka większości scenariuszy zajęć w Brikolandii, obecnie poszerza swoją wiedzę studiując na kierunku Diagnoza i terapia pedagogiczna.

 

W Krakowie i na terenie Tychów działała również w Fundacji „Dr Clowna”, gdzie zajmowała się terapią śmiechem oraz szkoleniami dla wolontariuszy z zakresu pracy z dziećmi w sytuacji szpitalnej, zabaw ze zmysłami.

 

Ukończyła liczne kursy związane z pracą z najmłodszymi, m.in.

 

 • kurs I stopnia Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne,
 • szkolenia dotyczące analizy rysunku dziecka,
 • certyfikowane szkolenie z Metody Integracji Sensorycznej (SI)
 • certyfikowane szkolenie z terapii ręki I i II stopnia
 • kurs animacji żłobkowej
 • kurs animacji przedszkolnej
 • szkolenia dotyczące pracy z dzieckiem nadpobudliwym, ze spektrum autyzmu, z afazją
 • szkolenia dotyczące bajkoterapii,
 • szkolenia dotyczące metod relaksacyjnych,
 • szkolenia dotyczące szeroko pojętej profilaktyki
 • kurs wychowawców kolonijnych
 • liczne szkolenia i warsztaty trenerskie
 • szkolenie dotyczące zastosowań platformy e-learningowej w edukacji
 • 14-godzinne szkolenie z zakresu zagadnień Pozytywnej Dyscypliny

 

W ramach studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim doskonaliła swój warsztat na module specjalizacyjnym „Psycholog wobec problemów rodziny”. Ukończyła także moduł z psychologii sportu oraz studia podyplomowe z zakresu psychologii transportu. Zdobytą wiedzę wykorzystuje w praktyce, pracując jako psycholog w przedszkolu oraz w ośrodku badań psychotechnicznych.

 

Prywatnie szczęśliwa mama Joasi, Julka i Józia, miłośniczka podróży, zwłaszcza tych nadmorskich. Pełna życia, zawsze uśmiechnięta, z ogromną ilością energii. Obecnie pragnie przekazywać swoją wiedzę i doświadczenie Dzieciom i ich Rodzicom, pokazując jak wiele radości może przynieść nauka poprzez zabawę.

 

 

 

 

 

Agnieszka Flaczek

 

Z wykształcenia psycholog z uprawnieniami pedagogicznymi, z zamiłowania instruktor tańca terapeutycznego, wieloletnia członkini zespołu Pieśni i Tańca „Krakus” oraz Dziecięcej Rewii „Akcent”. Ukończyłam psychologię stosowaną i studium pedagogiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz podyplomowe szkolenie instruktorskie „Taniec Terapeutyczny” Polskiego Instytutu Choreoterapii w Poznaniu. W tym roku mija 10 lat mojej pracy z dziećmi w wieku 0-10 lat– głównie jako psycholog i nauczyciel przedszkolny oraz trener twórczej edukacji w jednym z największych ośrodków, zajmujących się wspomaganiem twórczego rozwoju dzieci w Krakowie. Od kilku lat, jako instruktor tańca terapeutycznego prowadzę autorskie zajęcia Tańca i Ruchu Kreatywnego z elementami Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne (ukończyłam I i II stopień certyfikowanego szkolenia MRR). Do tej pory miałam okazję tańczyć zarówno z dziećmi, jak i grupami młodzieży, kobiet, seniorów czy osób niepełnosprawnych.
Prywatnie świeżo upieczona mama Jakuba i nowa mieszkanka Tychów. Wolny czas spędzam aktywnie – na dalekich i bliskich podróżach, a także w ruchu i tańcu. Swoimi zainteresowaniami z przyjemnością dzielę się z najmłodszymi i tymi trochę starszymi, rozwijając ich twórcze myślenie o ruchu podczas prowadzonych przeze mnie zajęć tanecznych.

 

 

 

Wiktoria Machulec

 

 

- nauczyciel wychowawca w przedszkolu, absolwentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Uniwersytecie Śląskim. Certyfikowany animator zabaw dziecięcych.

 

Już jako przedszkolak twierdziła, że zostanie nauczycielem i takie też marzenie spełnia. Pani Wiktoria uwielbia pracę z dziećmi, ponieważ przynosi jej dużo pozytywnych wibracji oraz powoduje, że chce się rozwijać i poznawać coraz to nowsze metody i techniki pracy.

 

Prywatnie pani Wiktoria jest miłośniczką sportów zespołowych (w szczególności siatkówki!) oraz muzyki. Od najmłodszych lat gra na pianinie, dzwonkach oraz flecie.

 

 

 

Agata Nosal

 

- otacza się dziećmi odkąd sięga pamięcią. W 2002  roku w charakterze wolontariuszki w Domu Dziecka opiekowała się dziećmi od 2 do
5 roku życia. Tam zaczęła mocno wierzyć w to, że będzie miała wpływ na życie dzieci i ich rodzin. Zapragnęła rewolucji. W 2007 roku rozpoczęła studia w Warszawie (Resocjalizacja). Po odbyciu praktyk w Domach Dziecka i Areszcie Śledczym uznała, że to nie tędy droga - o dziecko i rodzica trzeba zadbać od poczęcia. W 2008 roku pracowała jako niania dla niegdyś 8 miesięcznej
Nadii. Tam weryfikowała wiedzę zdobytą na studiach i uczyła się z rodzicami "języka miłości". W 2012 roku broniła pracę magisterską "Wychowanie bez klapsa" i zaczęła odkrywać szereg możliwości pracy z dziećmi w porozumieniu NVC, bliskości, bez kar i nagród. W 2012 ukończyła kurs asystenta rodziny i kuratora społecznego. Była również wychowawcą kolonijnym. W 2014 roku zrobiła kurs Doradcy Noszenia Dzieci w chuście oraz rozpoczęła pracę w Szkole Demokratycznej na Śląsku. Tam też w 2015 roku zorganizowała Tydzień Bliskości. W 2016 roku koordynowała półkolonie w Warszawie "Mały Geniusz". Od maja 2017 jest również instruktorem masażu Shantala, dedykowanego dla niemowląt jak i dzieci. Pracuje także w Miejskim Centrum Kultury - tam również dba o to, aby najmłodszym mieszkańcom Tychów nie zabrakło dobrej i twórczej zabawy.


W tym roku Pani Agacie mija 15 lat pracy z dziećmi. Lubi indywidualne jednostki, wolne elektrony oraz te na pozór "niegrzeczne dzieci". Poza pracą z dziećmi interesuje się zdrowym odżywianiem, uwielbia grać w ping - ponga i chodzić po górach. W wolnej chwili pisze teksty do „Dzieci są Ważne” oraz prowadzi bloga: www.agatanosal.pl

 

 

 

 

 

Natalia Pawlik-Kopica

 

 - nauczyciel wychowania przedszkolnego

- studentka ostatniego roku psychologii o specjalizacji klinicznej
- ukończyła studia podyplomowe z zakresu Edukacji i wspomagania osób z autyzmem, zespołem Aspergera
- ukończyła studia podyplomowe z zakresu Arteterapii
- instruktorka Jogi dla dzieci
- trener 1 st. Metody Sensoplastyka ®
- certyfikowana Animatorka Zabaw Dziecięcych

Doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku i o różnych potrzebach zdobywa już od prawie 10 lat – podczas animacji, praktyk, staży, autorskich zajęć kreatywnych, w przedszkolu oraz centrach terapeutycznych dla dzieci i młodzieży.

Prywatnie świeżo upieczona żona, fanka krasnoludków i kawy. :)

 

Marta Baron - Drozdek

 

- magister sztuki, absolwentka wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im.
Jana Matejki w Krakowie. Ukończyła Przygotowanie Pedagogiczne w Instytucie Studiów Podyplomowych w Tychach. W najbliższym czasie rozpoczyna Arteterapię w tym samym
Instytucie . Na co dzień prowadzi własną działalność gospodarczą o nawie MartArt, która zajmuje się malarstwem, ilustracją, ceramiką, biżuterią , zajęciami plastycznymi i ceramicznymi dla dzieci oraz organizowaniem kreatywnych urodzin. Autorka ilustracji do religijnej książeczki dla dzieci pt. "Dziecięcy Orszak Baranka" oraz ilustracji do książeczki "Pomocnicy Królika Konduktora".

 


 

Agata Smolak

 

 

 

- certyfikowany animator gier i zabaw dziecięcych, magister pracy socjalnej. Ukończyła studia podyplomowe na kierunku przygotowanie pedagogiczne, obecnie w trakcie studiów podyplomowych na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Aktualnie pracuje w przedszkolu z grupą 5-latków.

 
Pracowała w różnych miejscach, ale to właśnie praca z dziećmi sprawia jej najwięcej satysfakcji.


W wolnych chwilach uwielbia piec, planuje ukończyć kurs dekorowania tortów. Lubi aktywny wypoczynek i poznawanie nowych miejsc.

        

 

 

Julia Machalska

 

 

- uczennica technikum hotelarskiego w Katowicach. Certyfikowany Animator Zabaw Dziecięcych.

 

Pełna optymizmu, uwielbia pracę z najmłodszymi oraz szybko się uczy. Prywatnie była wolontariuszką Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach i w Fundacji S.O.S. dla Zwierząt. Miłośniczka kotów i dobrych filmów. Uwielbia koncerty oraz festiwale, wegetarianka od 3 lat.

 

 

 

 

 

 

 

Natalia Czempas

- certyfikowana Animatorka Zabaw Dziecięcychstudentka Pedagogiki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu. Absolwentka dwuletniego Kursu Kreatywności i umiejętności psychospołecznych.

Na co dzień optymistka z dobrym nastawieniem do świata, uwielbiająca spędzać twórczo czas z najmłodszymi. Jej największymi pasjami są jazda konna oraz sporty walki. Uwielbia podróżować i poznawać nowe miejsca. Bardzo lubi czytać książki i interesuje się szeroko rozumianym autorozwojem.

Patrycja Sakwa

 

 

- nauczyciel wychowawca w przedszkolu, certyfikowany Animator Zabaw Dziecięcych.

 

 

Zapraszamy do twórczej współpracy!

 

Poszukujemy osób, które marzą o spełnieniu dziecięcych marzeń.

W jaki sposób dotrzeć do krainy dziecięcych snów? Przede wszystkim poprzez twórczą, pobudzającą i wspierającą rozwój zabawę. Masz pomysł na ciekawe zajęcia? Przyjdź, napisz lub zadzwoń. Na pewno Twój głos nie pozostanie bez echa.

 

 

Poleć naszą stronę znajomym

Submit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to Twitter


Copyright © 2012-2020 Centrum Kreatywnej Edukacji Dziecięcej - Brikolandia - wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i opieka - VEREB - strony www, grafika komputerowa